Informacje o projekcie  |  Informacje o uczestnikach projektu  |  Aktualności  |  Sponsorzy  |  Kontakt  | 
         

search szukaj
 

Relacja Leszka Kazanowskiego


foto

Jak się dalej ułożyło życie w powojennej Warszawie?
    
Już dalej to było normalnie. Pod koniec maja było ogłoszenie, że trzeba pójść do szkoły. No i poszliśmy do szkoły. Klasy były naprawdę różne, segregowali po klasach, do drugiej czy do trzeciej klasy mnie zakwalifikowali - nie pamiętam już teraz dokładnie - ale tam byli normalnie piętnasto-szesnastoletni młodzieńcy, którzy chodzili do drugiej klasy i nie potrafili pisać ani czytać.
Czyli wiek był bardzo zróżnicowany?
   
No strasznie. Chodziłem do tej szkoły, skończyłem szkołę, ale już się interesowałem lotnictwem na całego. Pamiętam, że należałem do 36 WDH imienia Szymona Mohorta, taka była drużyna przy naszej szkole. I zapisałem się do modelarni lotniczej, która była w Domu Harcerza. Ten dom stoi, róg Łazienkowskiej i Myśliwieckiej - taki narożny budynek, to był przed wojną Dom Harcerza. I w tym domu, w piwnicy, była modelarnia. I tam się zapisałem, przez 2-3 lata, dopóki nie zlikwidowano harcerstwa, tego normalnego, które było prowadzone przez drużynowych i personel kadrowy z okresu okupacji czy jeszcze z okresu przedwojennego.

 Wstecz...


 
Materiały dodatkowe
         
   
   

Copyright © Muzeum Warszawy :: 2007

   
  Projekt jest realizowany przez Muzeum Warszawy we współpracy z Archiwum Państwowym m. st. Warszawy oraz niemiecką fundację Stiftung Niedersachsische Gedenkstatten